تشک سفت بهتر است یا تشک نرم

تشک سفت بهتر است یا تشک نرم

شاید برای شما هم پیش آمده است که وقتی می خواهیم یک تشک بخریم سردرگم می شویم. نمیدانیم چه تشکی و چگونه باید خرید کنیم. تشک های موجود در بازر بسیار متنوع هستند. شما قبل از این که بخواهید یک تشک بخرید، باید ابتدا شناخت کاملی از فیزیولوژی بدن خود داشته باشید. ستون فقرات و مفاصل ما به گونه ای هستند که در بین آن ها یک مایع غضروف مانند (ژلاتینی) وجود دارد. این مایع به گونه ای در بین مفاصل و ستون فقرات قرار گرفته است که از ساییده شدن آن ها جلوگیری می کند. در هنگام خواب چون تقریبا تمام عضلات ما به حالت استراحت در می آیند، بیشترین فشار بر مفاصل و ستون فقرات وارد می شود. باید تشک ما به گونه ای باشد که برای مفاصل و ستون فقرات ما، به صورت یک تکیه گاه باشد. اگر تشک ما به گونه ای باشد که فشار زیادی بر مفاصل و ستون فقراتمان وارد شود، در دراز مدت مایع ژلاتینی بین مفاصل و ستون فقرات از جای خود جابجا می شوند و حالت خود را از دست می دهند. و این باعث ساییدگی مفاصل و ستون فقرات ما شده و عوارضی مانند دردهای مفصلی و دیسک را برای ما ایجاد می کند.
بنابر این تشکی که ما استفاده می کنیم باید نه زیاد سفت باشد و نه زیاد نرم. اگر تشک زیاد سفت یا نرم باشد باعث از بین رفتن حالت طبیعی ستون فقرات و مفاصل ما می شود و در درازمدت باعث انواع دردهای مفصلی و کمر درد می شود. تشک ما باید به گونه ای باشد که هنگام خواب حد اقل فشار ممکن بر ستون فقرات و مفاصل ما وارد شود. وقتی تشک زیاد نرم باشد قسمت های سنگین تر بدن ما بیشتر در تشک فرو می رود و در نتیجه فشار بیشتری به مفاصل ما وارد می شود و وقتی تشک زیاد سفت باشد مفاصلی که در قسمت های گود و تو رفتگی بدن قرار دارند در هنگام خواب هیچگونه حفاظی ندارند و به مرور زمان حالت طبیعی خود را از دست داده و لایه های غضروف مانند (ژلاتینی) بین آن ها آسیب می بیند وباعث درد در آن ناحیه ها می شود. بنابراین نرمی و سفتی تشک باید به اندازه ای باشد که گودی کمر ما را پر کند. وقتی روی تشک دراز می کشیم نرمی آن باید به اندازه ای باشد که کاملا به داخل تشک فرو نرویم - یا به عبارت دیگر به داخل تشک سقوط نکنیم - و سفتی آن به اندازه ای باشد که زیر بدن خود احساس سفتی و حالت خشکی نکنیم.
کارخانه تشک رویال با به کارگیری همه استانداردهای لازم، به شما کمک می کند که بتوانید یک تشک خوب و مناسب خودتان انتخاب کنید. لطفا جهت راهنمایی برای انتخاب تشک مناسب خود را کلیک کنید.
جهت مشاوره، راهنمایی و اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

نماد اعتماد الکترونیکی نمایندگی تشک رویال