مزایا و معایب تشک فنر متصل

مزایا و معایب تشک فنر متصل

فنر یک تشک از تعداد زیادی حلقه ی فنر که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند تشکیل شده است. بسته به نحوه قرارگیری حلقه های فنر در کنار یکدیگر، فنر ها به دو دسته تقسیم بندی می شوند. یک دسته فنرهای متصل هستند و دسته دیگر فنرهای منفصل. فنر های متصل، فنر هایی هستند که در آن ها حلقه های فنر به صورت طولی و یا عرضی به وسیله ی یک مفتول مارپیچ که خاصیت فنری دارد، به هم متصل می شوند. (مانند آنچه در تصویر بالا نشان داده شده است). اگر فنرها به صورت طولی به هم متصل شوند آن ها را فنرهای طول بافت و اگر به صورت عرضی به هم متصل شوند آن ها را فنرهای عرض بافت می گویند. فنرهای عرض بافت دارای استحکام بیشتری نسبت به فنرهای طول بافت هستند.
فنرهای متصل، بسته به اندازه ی حلقه ی فنرهایی که در تولید آن استفاده شده است، به دو نوع فنر حلقه درشت و فنر میکرو دسته بندی می شوند. فنرهای میکرو به دلیل این که حلقه های کوچک تری دارند، در ساختار آن ها از تعداد حلقه های فنر بیشتری نسبت به فنر های حلقه درشت استفاده می شود. چون تعداد حلقه های فنر بیشتری در ساختار فنرهای میکرو استفاده می شود، وزن شخص در حلقه های فنر بیشتری پخش می شود، در نتیجه تشک دیر تر خراب می شود، وزن بیشتری تحمل می کند، کیفیت خواب بر روی آن تشک بهتر است و از ایجاد کمر درد و درهای مفصلی جلوگیری می کند.
تشکی که در تولید آن از فنر متصل استفاده شده است را تشک فنر متصل می گویند. در این نوع تشک ها، به دلیل این که فنر ها به هم متصل هستند وزن شخص در کل فنر پخش می شود و در نتیجه کیفیت خواب روی این تشک ها بهتر است، از کمردرد و عوارض مفصلی جلوگیری می کند و تشک دارای طول عمر مفید بیشتری است. تنها عیب این تشک ها که بیشتر در تشک های دو نفره احساس می شود این است که وقتی یکی از دو نفری که روی تشک خوابیده اند تکان می خورد، نفر کناری این تکان را احساس می کند. البته این عیب در تشک های فنر میکرو و تشک هایی که تعداد حلقه های فنر بیشتری در ساخت آن ها استفاده شده، بسیار کمتر شده است. تشک های فنر متصل قابل تعمیر هستند و از لحاظ قیمت نسبت به بقیه تشک ها بسیار ارزانتر و به صرفه تر هستند. تشک های فنر متصل، مرسوم ترین و پرکاربردترین تشک های مورد استفاده در دنیا هستند، و در دنیا مصرف کنندگان و علاقه مندان بیشتری نسبت به بقیه ی تشک ها داردند.
کارخانه تشک رویال با به کارگیری همه استانداردهای لازم، به شما کمک می کند که بتوانید یک تشک خوب و مناسب خودتان را انتخاب کنید. لطفا جهت راهنمایی برای انتخاب تشک مناسب خود را کلیک کنید.
جهت مشاوره، راهنمایی و اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط:
انواع فنر تشک    مزایا و معایب تشک فنر منفصل    تشک طبی فنری    تشک طبی

نماد اعتماد الکترونیکی نمایندگی تشک رویال