مزایا و معایب تشک های فنر منفصل

مزایا و معایب تشک های فنر منفصل

فنر یک تشک از تعداد زیادی حلقه فنر که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند تشکیل شده است. بسته به نحوه قرارگیری فنر ها در کنار یکدیگر، فنر ها به دو دسته تقسیم بندی می شوند. یک دسته فنرهای متصل هستند و دسته دیگر فنرهای منفصل. فنر منفصل فنری است که در آن حلقه های فنر به صورت مجزا داخل کیسه های پارچه ای که بیشتر از جنس اسپان باند است قرار می گیرند. مانند آن چیزی که در تصویر بالا نشان داده شده است.
تشک های فنر منفصل تشک هایی هستند که در ساختار آن ها از فنر منفصل استفاده شده است. یکی از مزایایی که برای این تشک ها به خصوص در تشک های دو نفره می توان تصور کرد، این است که این تشک ها نسبت به تشک های فنر متصل از لرزش کمتری برخوردارند. مثلا اگر در یک تشک دو نفره یکی از دونفر تکان بخورد شخص کناری تکان او را احساس نمی کند. اما اگر شما به ساختار داخل تشک دقت کنید می بیند که بر روی این فنرها ی مجزا، یک لایه موکت (نمد) و چندین لایه مموری فوم و ابر قرار می گیرد. چون موکت، مموری فوم و ابر کاملا پیوسته هستند وقتی یک نفر تکان می خورد، شخص کناری نیز این تکان را تا حدودی احساس می کند. و لرزش تشک کاملا صفر نمی شود. اصولا تشک های فنری به دلیل استفاده از فنر در ساختار آن ها، دارای خاصیت ارتجاعی و لرزش هستند. تنها چیزی که باعث کاهش لرزش در تشک های فنری می شود استفاده از تعداد حلقه های فنر بیشتر در ساختار تشک است. که این مشکل در فنرهای منفصل تا حدودی حل شده است. اما در هر صورت تشک های فنری دارای خاصیت ارتجاعی و لرزش هستند. تنها تشک هایی فاقد لرزش هستند که در ساختار آن ها از فنر استفاده نشده باشد مانند تشک طبی.
در تشک های فنر منفصل به دلیل این که فنرها از هم مجزا هستد. وزن شخص در کل تشک پخش نمی شود و وزن هر ناحیه ی بدن دقیقا در هما ن ناحیه ای که قرار گرفته است وارد می شود. چون وزن شخص در کل تشک پخش نمی شود و وزن هر ناحیه ی بدن توسط فنرها دقیقا در همان قسمت بدن وارد می شود می تواند باعث ایجاد عوارضی مثل کمر درد و درهای مفصلی شود و همچنین طول عمر تشک نیز کمتر می شود و تشک زودتر گود و خراب می شود. برای کمتر کردن این مشکل باید از تعداد بسیار زیادی حلقه فنر در ساختار تشک استفاده شود که این خود باعث بالا رفتن قیمت تشک می شود و نسبت به تشک های فنر متصل دارای قیمت بالاتری است و همچنین تشک های فنر منفصل در صورت خراب شدن هزینه تعمیر بسیار بالایی دارند و تعمیرآنها به صرفه نیست و به نوعی می شود گفت که قابل تعمیر نیستند.
کارخانه تشک رویال با به کارگیری همه استانداردهای لازم، به شما کمک می کند که بتوانید یک تشک خوب و مناسب خودتان را انتخاب کنید. لطفا جهت راهنمایی برای انتخاب تشک مناسب خود را کلیک کنید.
جهت مشاوره، راهنمایی و اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط:
انواع فنر تشک    مزایا و معایب تشک فنر متصل    تشک طبی فنری    تشک طبی

نماد اعتماد الکترونیکی نمایندگی تشک رویال